Tak wyrównana gra jak w Lidze Światowej

Artykuł sponsorowany
Ala Janiak i mama Ania z Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego prezentują trofea dla najlepszych
25:16 dla Koluszek w I secie, 25:21 dla Głowna w II secie, 17:15 dla Głowna w III secie. Tak emocjonujące były finały Orlikowej Ligi Mistrzów

Najlepsze gimnazjalne drużyny siatkówki naszego regionu rywalizowały w finałowym turnieju Orlikowej Ligi Mistrzów w Wieruszowie.

W półfinałach dziewcząt faworyci wygrali zdecydowanie: Gimnazjum z Głowna pokonało Gimnazjum z Żychlina do 14 i 8, a Gimnazjum z Koluszek pokonało Gimnazjum 44 z Łodzi do 14 i 7. Szybko, łatwo i przyjemnie. Ale finałowa walka Koluszek i Głowna była pasjonująca. 25:16 dla Koluszek, 25:21 dla Głowna, 17:15 w tie-breaku dla Głowna.

Dziewczęta są nieobliczalne - podsumował zawody trener gimnazjalistek z Głowna.

Podobne wielkie emocje były w rywalizacji chłopców. W półfinale Gimnazjum z Ozorkowa stoczyło niezwykły bój z Gimnazjum z Głowna. 27:25 najpierw wygrali ozorkowianie, by w drugim secie ulec 20:25. W tie-breaku wygrał Ozorków 16:14. W finale było tak samo!

Takie emocje można przeżyć i takie wyrównane sety można obejrzeć jeszcze tylko w Lidze Światowej.

Finały w Wieruszowie przeszły do historii, ale długo jeszcze będziemy wspominać te zawody. Aż chce się oglądać tak ofiarnie walczących zawodników. Siatkówka rzeczywiście ma w sobie to coś!

Młodzież podczas meczów także doskonale się bawi. Nie przeszkadza siatkarkom i siatkarzom płynąca z głośników donośna muzyka. Dzięki temu finał siatkarski ma charakter wielkiego pikniku.

Swoją specyfikę mają też hasła skandowane nie tylko przez kibiców, ale także przez rezerwowych siatkarzy i tych, którzy przebywają na boisku. Po udanym bloku słyszymy: "Nie przez Himalaje!", w końcówkach setów słyszymy: "Jeszcze dwa i pa-pa".

W Wieruszowie dwa ostatnie mecze chłopców trzeba było rozegrać w hali. Nad Orlikiem pojawiła się czarna chmura i zaczęło padać. Nawierzchnia Orlika stała się śliska, więc dla bezpieczeństwa uczestników finały przeniesiono do przygotowanej wcześniej hali. Warunki pogodowe też muszą przewidywać organizatorzy Orlikowej Ligi Mistrzów.

Gimnazjum Ozorków - Gimnazjum Piotrków 2:1

Za nami już trzy finały Orlikowej Ligi Mistrzów 2014. Gry i zabawy odbyły się w gościnnej hali w Łowiczu, konkurs skoku wzwyż Artur Partyka zorganizował w Czechach, a w sobotę w Wieruszowie wyłoniliśmy mistrzów siatkówki.

W tej edycji czeka nas jeszcze pięć finałów Orlikowej Ligi Mistrzów. Zaraz po wakacjach Urząd Marszałkowski i MKT zorganizuje w Łodzi finał tenisowy!

Później odbędą się finały w piłce nożnej, piłce ręcznej, koszykówce i rugby. Trwa jeszcze ustalanie lokalizacji finałów.

Orlikowa Liga Mistrzów gościła już w wielu miastach województwa łódzkiego.