Dwa zwycięstwa żaczek skierniewickiej Ósemki

Kinga El-Ward
Wspaniale zainaugurowały ligowy sezon najmłodsze koszykarki MKS Ósemki Skierniewice. Dziewczęta odnosząc dwa efektowne zwycięstwa wygrały rozgrywany w Skierniewicach ligowy turniej żaczek U12 i zostały liderem rozgrywek.

W turnieju zorganizowanym przez Ósemkę Skierniewice oprócz gospodarza zagrały zespoły KKS Pro Basket AMZ Kutno, TK Alles Głowno i TK Basket Stryków.

W pierwszym spotkaniu Ósemka zagrała z zespołem z Głowna. Mecz od pierwszych minut był bardzo zaciętym i emocjonującym widowiskiem. Walka kosz za kosz trwała do czwartej kwarty, w której inicjatywę przejęły młode skierniewiczanki. Agresywną obroną wymusiły straty, które zamieniały na proste punkty. Zespół z Głowna w ostatniej kwarcie zdobył tylko 5 punktów i musiał uznać wyższość Ósemki, która wygrała to spotkanie 40-31.

Drugim przeciwnikiem naszych dziewczyn był tego dnia zespół TK Basket Stryków. Mecz był strzeleckim popisem koszykarek Ósemki, które zdominowały wydarzenia na parkiecie ostatecznie wygrywając aż 83-6!. Cieszy fakt, że każda ze skierniewickich koszykarek zdobyła w tym spotkaniu punkty.

Najmłodsze koszykarki Ósemki zdobyły w zeszłym sezonie medale zarówno w ligowych rozgrywkach w kategorii skrzatek U11 jak i żaczek U12.Życzymy temu zdolnemu zespołowi w tym sezonie, co najmniej powtórzenia tych wyników i walki o najwyższe cele.

W drużynie MKS Ósemki Skierniewice wystąpiły: Liliana Domańska, Kurlikowska Wiktoria, Stachlewska Agata, Gędek Łucja, Czajka Julia, Komorowska Maja, Łyś Wiktoria, Wiśniewska Sandra, Cieślak Kamila, Balkiewicz Karina oraz Świech Julia. Na turnieju w Skierniewicach zespół prowadzili trenerzy Bartłomiej Bala i Adrian El-Ward.

Następny ligowy turniej już za tydzień w niedzielę 21 grudnia w Głownie. Trzymamy kciuki za koszykarki Ósemki.