Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa Centrum Sukcesja w Łodzi kolejny raz przedłużona

Marcin Darda, (opr. ŁC)
Materiały promocyjne
Termin końca budowy Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki Sukcesja w Łodzi został przedłużony z 31 marca do 31 sierpnia. Zarząd Województwa Łódzkiego wydał na to zgodę.

Centrum Sukcesja powstaje u zbiegu alei Politechniki i ul. Rembielińskiego. Początkowo, zgodnie z założeniami projektu „Rewitalizacja obiektów pofabrycznych na Centrum biznesowo-handlowo-rozrywkowe Sukcesja – etap 1” - termin zakończenia wyznaczono na 30 maja ubiegłego roku. Następnie podpisany został aneks wydłużający czas zakończenia pierwszego etapu inwestycji do 31 marca 2015 roku. Pod koniec stycznia inwestor zwrócił się do zarządu województwa o przedłużenie i termin wyznaczono ponownie – na luty. To jednak nie wystarczyło i obecnie inwestycja ma zakończyć się do 31 sierpnia.

„Prośba została uzasadniona koniecznością zawarcia aneksu do umowy z generalnym wykonawcą Sukcesji, w zakresie zmiany terminu wykonania robót budowlanych i realizacji inwestycji na dzień 31 sierpnia 2015 roku. Powodem zawarcia tego aneksu były warunki hydrogeologiczne, mające bezpośredni wpływ na możliwość prawidłowego wykonania izolacji ścian i płyty fundamentowej na poziomie -1, jak również opóźnienie podpisania umowy drogowej z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, pozwalającej na przyłączenie inwestycji do drogi publicznej (aleja Politechniki - przyp. red.) oraz problemy z otrzymaniem decyzji o zamiennym pozwoleniu na budowę”- tłumaczył Jacek Grabarski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Budowa Sukcesji jest częściowo dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja znajduje się na liście kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Z tych powodów inwestor zwraca się o przedłużenie terminu budowy do zarządu województwa łódzkiego.

Budowa Sukcesji znajduje się w Regionalnym Programie Operacyjnym, mimo że inwestor nie odnawia starych obiektów pofabrycznych tylko buduje nowy. W regulaminie RPO znajduje się jednak zapis: „ (...) wśród projektów realizowanych w ramach tej osi można wskazać m.in. odbudowę, renowację, modernizację budynków lub obiektów wraz z ich adaptacją do nowych funkcji (gospodarczych, społecznych, edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, turystycznych) czy też przygotowywanie terenów na obszarach objętych rewitalizacją pod realizację nowych inwestycji gospodarczych".

W tym przypadku obiektem pofabrycznym jest teren, na którym powstaje nowe centrum.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto